ON-LINE ROZHOVOR: S teplým počasím přicházejí škůdci
Jaké přípravky proti škůdcům použít? Při jakých teplotách postřik provádět? Na otázky odpoví v pátek 1. dubna v 10:30 odborníci Ludmila Dušková a Jan Kopřiva.
Škůdci se začínají se objevovat na našich zahradách s příchodem teplejšího počasí. V loňském roce to byly hlavně mšice, kterých je velké množství druhů. Vyznačují se tím , že sají na listech, květech, pupenech i mladých letorostech jak okrasných tak i ovocných druhů. Na jahodách musíte provést před květem ošetření proti květopasu jahodníkovému. Jedná se o brouka, který nahlodává stopky poupat a do poupat klade vajíčko. Květ tím zasychá, a nevytvoří se plody. Ve skleníku, kde je stálejší teplota a vlhkost se daří především sviluškám, mšicím a molicím. Škodí již na mladých listech sáním a tím dokážou rychle zdecimovat velkou část očekávané úrody. Rozhodující je aplikace postřiku ve fázi pupenů tzv. myšího ouška, kdy se škůdci líhnou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.