Lidi si myslí, že mi můžou tykat. Že jsem stejný jako Tonda Blaník, říká Marek Daniel

18. květen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marek Daniel

Marka Daniela znají diváci hlavně jako Tondu Blaníka. Lobbistu ze satirického seriálu Kancelář Blaník. Bravurně zvládl i roli Václava Havla v projektu České století, o níž říká, že byla jeho nejnáročnější hereckou výzvou.

Z Kanceláře Blaník se stal fenomén. „Je to seriál, který se chytil. Stoupla mi popularita. Vím, že to patří k mé profesi, ale nemám náturu to přijímat. Negativních reakcí je tak deset procent, ale někteří lidi mají pocit, že si se mnou mohou tykat, a myslí si, že jsem stejný jako Tonda Blaník. Od první série až po film je to velká zábava, ale i velký stres. Na přípravu mám tak jeden dva dny,“ říká Marek Daniel. Figuru příšerného chlapíka předvádí štábu i o pauzách, kdy vtipkuje jako Tonda Blaník.

A co role Václava Havla v Českém století? Jak uchopit postavu muže, kterého si všichni pamatujeme? „Byl jsem asi půl roku ve stresu, ale když jsme začali, tak to ze mě spadlo. Nepotřeboval jsem informace z dokumentů, ale ze záběrů, kde Havel třeba odpočíval. Pomohl mi John Bok. Podíval jsem se třeba na domácí video z Hrádečku, kde Havel ukazoval celou chalupu. Měl jsem nahrávky ze setkání s premiérem Adamcem. Ty věci mi pomohly vytvořit tu roli.“

Zajímá Marka Daniela politika i mimo kameru? Je důležité pracovat s týmem lidí, které dobře zná? Jakou roli si zahrál ve výpravné pohádce Čertí brko? A má rád příběhy o Blanických rytířích? Poslechněte si ze záznamu.

autor: zk
Spustit audio