Lenka Skalická: S láskou k literatuře. Jana Stryková, Matouš Ruml a Aleš Procházka v bláznivé milostné mikrokomedii

31. prosinec 2023

Když se manželka s milencem rozhodnou prozradit manželovi, že se milují, nemusí to dopadnout tak, jak si představovali. Zvlášť když je oním manželem geniální spisovatel! Jana Stryková, Matouš Ruml a Aleš Procházka v bláznivé komedii Lenky Skalické, ve které je vše postavené na hlavu.

Účinkují: Aleš Procházka, Jana Stryková, Matouš Ruml, Vladimír Hrabal
Napsala: Lenka Skalická
Dramaturgie: Klára Novotná
Režie: Dimitrij Dudík
Premiéra: 22. 1. 2023
Natočeno: 2022

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.