Klip k písničce Slunečnice je inspirován příběhem, který se mi skutečně stal, prozradila Anna Slováčková

2. březen 2022

„Mám čtyři jména,“ prozradila herečka a zpěvačka Anna Slováčková. „V občance mám Anna Julie a pokřtěná jsem Daniela Sylva po mých kmotrách. Neměla jsem svoje jména ráda, ale čím jsem starší, tím víc si jich vážím.“ Jak vzpomíná na natáčení písničky Jsme plešatí? Proč každému doporučuje návštěvu terapeuta? Na kterém koncertu pro Ukrajinu bude zpívat písničku Slunečnice?

Anna Slováčková vydala desku s názvem Aura. „Měli jsme nahrát jedenáct písniček a já čtrnáct dní před tím chytila covid. Špatně se mi nadechovalo do vysokých tónů.“ Písnička Nepopsaná pak získala v anketě Žebřík první cenu. „My jsme nevěděli, že vyhrajeme. Oslavovali jsme nominaci, popíjeli a najednou přišla produkční, že máme být za pět minut na jevišti a dostaneme první cenu.“

Dobro se v životě vrací

Dodnes Anně Slováčkové volají ženy, které, stejně jako ona, onemocněly rakovinou. „Jsem ráda, když mi žena napíše na začátku léčení a já pak za rok vidím, že je z toho venku. Mně ta choroba změnila myšlení i pohled na život. Seděla jsem třeba s kamarádkami, a říkala jsem si, že dělají z komára velblouda. Chápu, že každodenní problémy jsou taky problémy, ale já si chci užívat život naplno a neřešit nějaké hlouposti.“

Na nedělním koncertě pro Ukrajinu bude zpívat písničku Slunečnice. Námětem byl příběh, který se jí před pár lety stal. „Jela jsem se synovcem a přistoupila slečna, která plakala. Já jsem jí pak dala při vystupování lístek z diáře, kde jsem napsala, že bude všechno fajn. Asi za půl roku jsem řešila nějaké problémy a jela z finančního úřadu. Sedla jsem si do autobusu a rozplakala se. Když jsem vystupovala, tak mi někdo zaklepal na rameno a dal mi lístek. Byl to ten můj. Je vidět, že se dobro vrací,“ dodává Anna Slováčková.

autoři: Adéla Gondíková , zk

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.