Když se nám líbil stejný kluk, dohodly jsme se, která to na něj zkusí, vzpomíná herečka Bára Mudrová

19. červen 2024

„Nevím, jestli se spletli, ale na konzervatoř nás vzali se sestrou obě dvě,“ vzpomíná herečka Bára Mudrová, která pochází z jednovaječných dvojčat a kterou diváci znají díky záporné postavě Áji ze seriálu Ulice. Jak mezi sestrami funguje telepatie? Jak náročné pro ni bylo natáčení filmu Deník alkoholičky? A co pro ni znamená charita?

„To, že jsme se obě dostaly na konzervatoř, je opravdu unikát. Jsem ráda, že nám tu šanci dali, protože většinou je to tak, že aby jedno dvojče nebylo smutné, tak nevezmou ani to první,“ směje se herečka Bára Mudrová, která si jisté nevýhody být dvojče uvědomovala i na castinzích.

Dvě sestry, dvě herečky

„Radši jsme na ně chodily každá v jiném čase, v jiném oblečení a účesu, aby si porota co nejméně spojila, že jsme jedna rodina. Maximálně jsme se snažily odlišit. Na konzervatoři nám ale vycházeli vstříc a dávali nám možnost být a hrát každá sama za sebe v jiné skupině. V rámci práce jsme spolu ani nedělaly žádný dialog,“ vypráví.

Barbora Mudrová

V osobním životě to však dlouhou dobu bylo jinak. „Lidé nás automaticky brali jako my, jako jednu osobu. Doteď se mi stává, že když potkám někoho ze základky, že se mě zeptá: Jak se máte? Nikdy to ale mezi námi se ségrou nejiskřilo. Spíše se nám stávalo, že když se nám líbil stejný kluk, dohodly jsme se, která to na něj zkusí...“

Na populární srazy jednovaječných dvojčat Bára Mudrová se sestrou nikdy nejezdila, přiznává ale, že určitá telepatie mezi nimi funguje. „Sice už to slábne, protože už máme svoje rodiny a netrávíme spolu tolik času, ale pořád to tam je. Kdyby se něco stalo, ona by to ale rozhodně cítila mnohem rychleji než já. Je totiž mnohem senzitivnější,“ prozrazuje herečka.

autoři: Adéla Gondíková , opa

Související