Karel Čapek: Pohádka loupežnická

10. únor 2019

Slavné vyprávění z Čapkova Devatera pohádek s Josefem Bekem a Miroslavem Vladykou v hlavních rolích. Poslouchejte do 17. února 2019.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Loupežnickou bandu vede obávaný vrahoun a nelida Lotrando. Svému synkovi Lojzíkovi však dopřeje prvotřídního vzdělání za zdmi kláštera. Když se Lotrando odebírá na věčnost, přenechá svou loupežnickou živnost počestnému synkovi. Lojzík je zpočátku rozpačitý a neví, co si s řemeslem svého otce počít.

Když už si hodně zoufá, poprosí o dobrou radu převora kláštera. Ten mu doporučí, aby se stal výběrčím mýta na silnici. Může tak být k lidem milý a uctivý a zároveň je, jak se patří, okrade. Jak si Lojzík jako mýtný povede? A jak bude převor spokojen s kariérou svého bývalého oblíbeného studenta?

Účinkují: Josef Bek, Miroslav Vladyka, Jan Vlasák, Bohumil Bezouška, Steva Maršálek, Svatopluk Beneš, Jan Faltýnek, Vladimír Krška, Ferdinand Krůta, Jiří Mikota, František Filipovský, Marie Marešová, Miloš Rozhoň
Pro rozhlas napsal: František Pavlíček
Dramaturgie: Eva Košlerová a Alena Břízová
Zvuková spolupráce: Radislav Nikodém a Jiří Binek
Zvukový mistr: Karel Nedorost
Režie: Jiří Horčička
Natočeno v roce 1990

autor: Václava Ledvinková
Spustit audio

Související