Kam slunce nechodí

8. březen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ilja Prachař
0:00
/
0:00

Známé i méně známé scény z kultovního filmu, rozhovory stvůrci a herci, zajímavosti z natáčení a vzpomínky z archivu. Tentokrát v  televizní komedii Ivo Nováka Kam slunce nechodí.

Námět Vladimír Menšík. Scénář Gustav Oplustil, Ivo Novák. Filmová hudba Zdeněk Liška. Písně Jaromír Vomáčka. Texty písní Gustav Oplustil Režie Ivo Novák. Hrají Vladimír Menšík, Ilja Prachař, Marie Drahokoupilová, Iva Janžurová, Waldemar Matuška.

Pořad Bijáček, ve kterém si kultovní české filmy pro vaše uši pouští Regina Květoňová a Jan Rosák, poslouchejte každý pátek od 18:30 na stanici Český rozhlas Dvojka.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.