Joseph Sheridan Le Fanu: Ten, který tě nespouští z očí. Příběh pronásledovaného námořního kapitána

19. květen 2024

Příběh námořního kapitána Bartona, který právě uzavřel jednu kapitolu svého života a na prahu soukromého osobního štěstí se stává cílem záhadného pronásledování, je zároveň příběhem o dávné vině a síle výčitek svědomí.

Překlad a dramatizace: Josef Hlavnička
Účinkují: Otakar Brousek st., Ladislav Frej, Ivan Trojan, Josef Somr, Stanislav Fišer, Miloš Hlavica, Jiří Ornest, Stanislav Oubram, David Novotný, Steva Maršálek, Richard Honzovič a Věra Kubánková
Dramaturgie: Jana Weberová
Hudba: Petr Mandel
Režie: Hana Kofránková
Natočeno: v roce 2001

Joseph Sheridan Le Fanu (1814–1873), nepřímý potomek dramatika R. B. Sheridana, žil a tvořil v Dublinu. Navazoval na tradici takzvaného gotického (hrůzostrašného, černého) románu, stejně jako řada dalších autorů jeho doby. Exotické a romantické náměty přibližoval reálnému životu a prohluboval psychologii postav.

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související