Josefa Cardu by si politici vzali za tajemníka

7. únor 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Josef Carda

Josef Carda exceluje v řadě rolí. Představení Blbec k večeři je vyprodané už 16 let. Hláška z pořadu Tele Tele, který ho proslavil, prakticky zlidověla.

Josef Carda teď hraje v Divadle Bez zábradlí v břitké komedii „Jistě, pane ministře“. Lidem se líbí a představení se přidávají. Hra se dá naroubovat na jakoukoliv evropskou zemi. Hraje v ní úlisného státního tajemníka, štiku, která dokáže proplout v politických vodách. V představení má sáhodlouhé monology v podstatě o ničem. I když se sám o politiku moc nezajímá, politici, kteří představení navštívili, by si ho prý za tajemníka vzali.

Josef Carda a Stanislava Lekešová


Role sporťáka z Tele Tele ovlivnila i jeho soukromí

Všeobecně známým se stal díky pořadu Tele Tele, parodujícímu televizní pořady. Hláška „Sporťáku, už máš chlapa?“ tak zlidověla, že s ním nechtěl syn chodit nakupovat. Tvůrci mu často přisuzují role, kde hraje buď blbce, nebo hajzlíka. Jak říká, někteří režiséři se nad zaškatulkování povznesli, jiní s tím mají problémy dodnes.

Co dělá, když mu vypadne text, a jestli někdy zapomněl na představení, se dozvíte ze záznamu v iRadiu.

autor: zk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.