Josefa Cardu by si politici vzali za tajemníka

7. únor 2014

Josef Carda exceluje v řadě rolí. Představení Blbec k večeři je vyprodané už 16 let. Hláška z pořadu Tele Tele, který ho proslavil, prakticky zlidověla.

Josef Carda teď hraje v Divadle Bez zábradlí v břitké komedii „Jistě, pane ministře“. Lidem se líbí a představení se přidávají. Hra se dá naroubovat na jakoukoliv evropskou zemi. Hraje v ní úlisného státního tajemníka, štiku, která dokáže proplout v politických vodách. V představení má sáhodlouhé monology v podstatě o ničem. I když se sám o politiku moc nezajímá, politici, kteří představení navštívili, by si ho prý za tajemníka vzali.

Josef Carda a Stanislava Lekešová


Role sporťáka z Tele Tele ovlivnila i jeho soukromí

Všeobecně známým se stal díky pořadu Tele Tele, parodujícímu televizní pořady. Hláška „Sporťáku, už máš chlapa?“ tak zlidověla, že s ním nechtěl syn chodit nakupovat. Tvůrci mu často přisuzují role, kde hraje buď blbce, nebo hajzlíka. Jak říká, někteří režiséři se nad zaškatulkování povznesli, jiní s tím mají problémy dodnes.

Co dělá, když mu vypadne text, a jestli někdy zapomněl na představení, se dozvíte ze záznamu v iRadiu.

autor: zk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...