Josef Fousek píše svou autobiografii sám. Aby ji nepsal někdo, kdo jeho život neprožil

22. srpen 2013

Básník, písničkář a pábitel Josef Fousek nám vyprávěl o tom, jak se seznámil s Miloslavem Šimkem i co mu dalo účinkování v Divadle Semafor.

Moderátorka Daniela Brůhová se zajímala také o to, jak se rodily jeho úspěšné texty písní pro Petra Spáleného, Karla Zicha a další. Co se dočteme v nejnovější knize Josefa Fouska a kde čerpá pozitivní životní energii?

Recesista a nespoutaný živel, přesně tak by se dala charakterizovat osobnost Josefa Fouska. Rodáka z Kladna, boxera, spisovatele, cestovatele a muže, který toho v životě mnoho zažil.

Některé jeho epigramy a aforismy už s největší pravděpodobností znáte. Pokud ne, autor nám v živém vysílání jeden z nich zarecitoval: "Já sem lidé nad věcí, špínu nemám rád, já jsem srdce neprodal do nálezů ztrát. Nenadávám u piva na tenhleten stát, on je stejný jako my, co si budeme lhát." Jestli vás tento text zaujal, Dvojka nabídla možnost zúčastnit se soutěže o poslední publikaci J. Fouska s názvem Fousek do kapsy.

Josef Fousek a Daniela Brůhová


Na podzim nás také čeká kniha s názvem Fouskův svět, kterou doprovází motto: "Sepsal jsem svůj životopis sám, aby ho nepsal někdo, kdo můj život neprožil."
Na posledním spisovatelově díle prý již probíhají korektury a aktuálně se chystá do tisku.

Více si poslechněte v záznamu rozhovoru na začátku článku…

autor: Daniela Brůhová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.