SERIÁL

John Michael Crichton: Velká vlaková loupež

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy John Michael Crichton: Velká vlaková loupež

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Román volně na motivy skutečné události z roku 1855 líčí příběh jednoho z největších zločinů v dějinách. Čtou Lukáš Příkazký a Martin Preiss.

Účinkují: Lukáš Příkazký, Martin Preiss
Připravila: Iveta Novotná
Dramaturgie: Marina Feltlová
Překlad: Jaroslav Kořán
Zvuková spolupráce: Stanislav Abrahám
Režie: Izabela Schenková
Premiéra: 9. 3. 2020

Zkušený zloděj Edward Pierce, který se s lehkostí pohybuje mezi společenskou elitou i zločinci, plánuje krádež přísně střeženého zlata z jedoucího vlaku. Aby se ke zlatu dostal, potřebuje získat čtyři klíče od zdánlivě nedobytných trezorů. Začíná tak příběh plný důmyslného plánování a zvratů…

Kniha vznikla na základě skutečné události z roku 1855. Při loupeži bylo tehdy z vlaku mířícího z Londýna do Folkestonu ukradeno zhruba sto kilogramů zlata, které by mělo dnes hodnotu milionu liber. Román je zločinem inspirovaný jen volně.

Embed from Getty Images

V roce 1978 byl román zfilmován. U nás se objevil pod názvem První velká vlaková loupež. Režie se ujal sám Crichton a v hlavních rolích se objevily takové hvězdy jako Sean Connery nebo Donald Sutherland.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete na portálu mujRozhlas.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura

Související