Jiří Hapala: Planeta proměn

20. říjen 2019

O putování záhadným vesmírem, když stejně tajemný prostor se často nachází i uvnitř nás samotných. Poslouchejte do neděle 27. října 2019.

Dobře se ve škole učit a mít tatínka, který je uznávaným astrofyzikem, nemusí být pro dospívající holku žádná výhra. Spíš naopak. Lucce se spolužáci vysmívají, neberou ji mezi sebe, považují ji za socku. S takovými problémy ve škole jí nedokáže pomoct ani sebevzdělanější otec. Ten Lucčin navíc zmizí.

Jeho výzkum způsobí výbuch na hvězdárně a uznávaný vědec Třeštík zmizí beze stopy, ani jeho tělo nebylo v troskách nalezeno. Lucka se za doprovodu kocoura Tobiáše a prapodivných věcí z tátovy  pozůstalosti vydává na dobrodružnou cestu do vesmíru.

Cílem je najít tátu a vysvobodit ho ze spárů komety, která ho unesla. Lucka se svými společníky zažije nejednu napínavou situaci, objeví otce, ale získat ho zpátky pro život na zemi nedokáže. Co jí tohle úspěšně-neúspěšné putování vesmírem přinese? Jak se nadále vypořádá s posmívajícími se spolužáky?


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Účinkují: Viktorie Hrachovcová, Václav Neužil, Ivan Jiřík, Marek Němec, Jan Vondráček, Rostislav Novák, Pavel Rímský, Miroslava Pleštilová, Valérie Zawadská, Aleš Procházka, Růžena Merunková, Mikuláš Převrátil, Jana Altmannová, Hana Seidlová, Luisa Marie Marešová, Ema Pleskačová, Marie Žáková, František Souček, Karel Zajíc
Napsal: Jiří Hapala
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Hudba: Jiří Ströhner
Zvuk: Milan Křivohlavý
Režie: Vlado Rusko
Premiéra: 7. 9. 2018

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio