Jiří Hájíček: Rybí krev. O ztrátě kořenů a marném boji proti jaderné elektrárně

Poslechněte si silný příběh z jihočeského venkova přelomu osmdesátých a devadesátých let 20. století, příběh o mezilidských vztazích, o rozpadu jedné rodiny a také o marném boji proti jaderné elektrárně, kvůli které mnoho lidí přišlo o svůj domov. Z románu Jiřího Hájíčka čte Dana Černá.

Účinkuje: Dana Černá
Připravila: Milena Marie Marešová
Režie: Lubomír Koníř
Natočeno: 2013
Dana Černá

KUPUJTE NA RADIOTEKA.CZ

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas.
Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.