Jane Austenová: Anna Elliotová. Klasický společenský román o ztracené a znovunalezené lásce

Klasický společenský román o ztracené a znovunalezené lásce, kterou hrdinka získává díky své inteligenci, vtipu a morální pevnosti. Autorka líčí život anglické střední třídy, její zájmy, zábavy, každodenní činnosti, ale také vztahy mezi rodiči a dětmi, mezi sestrami i mezi muži a ženami.

Účinkují: Růžena Merunková, Hana Kofránková
Připravila: Eva Ruxová
Napsala: Jane Austenová
Překlad: Eva Ruxová
Režie: Markéta Jahodová
Natočeno: 1995

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas.
Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.