Jan Jícha: Ať tvé tělo mluví pravdu

7. duben 2019

Pohádka o předsudcích a nepravdách, kterým snadno uvěříme. V roli městských radních Jiří Lábus a Václav Vydra. Poslouchejte do neděle 14. dubna 2019.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Malé město, kde se pevnou rukou snaží vládnout starosta spolu s dvěma zmatenými radními, navštíví na posvícení cikánská skupina. Komě hudby, zpěvu a veselí přivezou taky špínu, blechy a nemoci. Aspoň to si myslí ustrašení obyvatelé. Sice v cikánském táboře nebyli, ale mají pocit, že všechno ví.

Jednoho dne se navíc ztratí syn velkoobchodníka Získala (Martin Zahálka). Opravdu se Oliver ztratil nebo ho snad někdo ukradl? Pátrat po něm bude jeho starší sestra Laura, která jako jediná nevěří všemu, co se mezi lidmi říká.

Osoby a obsazení: Viktorie Hrachovcová (Laura), Matěj Havelka (Oliver), Bára Hrzánová (bába), Matěj Převrátil (Laci), Martin Písařík (Gejza), Hanuš Bor (starosta), Václav Vydra (radní Koukal), Jiří Lábus (radní Roubal), Martin Zahálka (otec), Ilona Svobodová (matka), Pavel Rímský (ras), Prokop Košař (Feri), Matyáš Hlaváček (Zdenda), Jan Köhler (Pepa), Vojtěch Vondráček, Tomáš Pergl, Marie Bořkovcová, Lukáš Vejšický, Kateřina Kašparová, Meda Folprechtová, Stefanie Zajacová, Tomáš Poláček, Dana Reichová, Matěj Josef Trejtnar.
Napsal: Jan Jícha
Dramaturgie: Lenka Veverková
Hudba: Kryštof Marek
Zvukový mistr: Milan Křivohlavý
Produkce: Radka Tučková
Režie: Vlado Rusko
Premiéra: 18. 3. 2018

Spustit audio