Jan Amos Komenský: Labyrint světa

17. březen 2009
Velké osudy

V hlavní roli prvního moderního Evropana J. A. Komenského Miloš Hlavica. V dalších rolích Martin Myšička nebo Svatopluk Skopal.

Osoby a obsazení: Václav, český žoldnéř (Martin Myšička); Jeník, český žoldnéř (Ivo Theimer); Hanzi, německý vachmajstr (Svatopluk Skopal); švédský kočí (Jiří Práger); Komenský (Miloš Hlavica)
Napsal: Jiří Bílý
Dramaturgie: Pavel Kácha
Zvuk: Roman Špála
Hudba: Danuše Stuchlíková
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno: 18. 6. 2007

Třicet let se Evropa zmítala ve válce, která začala českým povstáním v roce 1618. V té době žil muž, který za svůj úkol vzal křesťanskou pomoc bližním. Poznal význam a moc vzdělání a rozhodl se je šířit v tehdejším světě.

autor: Jiří Bílý
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...