Jakub Szántó: Návrat z Blízkého východu do Česka přináší nové výzvy i překážky

5. září 2018

O prázdninách se vrátil z novinářské mise na Blízkém východě. Novinář a držitel Ceny Ferdinanda Peroutky si tak musí opět zvykat na život v české kotlině. Jedná se o velký rozdíl?

„Náš životní styl ani před odjezdem nebyl úplně klidný. Máme poměrně hektické manželství a rodičovství. Nevrátili jsme se do klidu, hned jsme začali rekonstruovat byt. Koneckonců návrat neznamená, že by tady bylo vše zařízené. Vrátili jsme se rovnou do plného provozu, do toho začínající školní rok. To jsou všechno nové výzvy i překážky. Děti si zvykají a my si zvykáme na práci,“ říká Jakub Szántó.

Není ale život zahraničního zpravodaje lehce návykový? Szántó se prý nebojí, že by ho teď čekala nudná novinářská práce v České televizi. „Zůstávám zahraničním reportérem. Nebudu sedět na Kavčích horách, ale jako 15 let předtím budu vyjíždět tam, kde se bude něco dít. Ne tedy na Blízký východ, kde už je můj nástupce David Borek, ale budu vylétat z Prahy, jak to bude možné.“

autoři: Stáňa Lekešová , jra
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...