Hudební dokument Václav Neckář 80 připomíná při příležitosti jeho jubilea zpěvákovy největší hity

26. prosinec 2023

Od první nahrávky až po tu v současnosti naposledy nahranou. To je hudební a trochu i filmová rekapitulace života zpěváka a herce Václava Neckáře, který 23. října 2023 oslaví 80. narozeniny. Sám to v pořadu komentuje slovy: Život za to stál. Ukázky písniček, archívní nahrávky i zajímavosti s Vláďou Slezákem a s komentáři Václava Neckáře.

Připomeňte si společně s námi největší hity Václava Neckáře. Do 60 minut se jistě nevejdou všechny, poslechem si ale uvědomíme, kolik jich Václav Neckář ve své hudební kariéře nazpíval. A nejen to. Protože se Václav Neckář natáčení hudebního dokumentu účastnil osobně, přispěje i on svými vzpomínkami a komentáři. A průvodce pořadem Vláďa Slezák přidá i pár zajímavostí, archívních rozhovorů a nahrávek a nezapomene představit nejnovější píseň Václava Neckáře vydanou k jeho narozeninám s názvem Snílek.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.