O pořadu Hra na neděli

Premiéry rozhlasových her nebo modernější provedení klasických předloh a čas od času i kontroverzní díla.

Mluvené slovo má v rozhlase tu nejdelší tradici. Stanice Český rozhlas Dvojka je navíc tradiční partner ankety Audiokniha roku. Rozhlasová Hra na neděli tak nabízí premiéry nebo modernější provedení těch nejlepších klasických děl z „povinné divadelní četby“. Najdete tu komedie, drama i detektivky.

Jak stáhnout?

Většinu her nejde stáhnout v mp3. Na stránce Hry a četba je ale najdete k on-line poslechu zdarma zpravidla ještě jeden až čtyři týdny po odvysílání. Díky aplikaci mujRozhlas si je můžete stáhnout do mobilu podobně jako podcast a poslouchat při běhání, v práci, v autě nebo na dobrou noc.

Pokud posloucháte před spaním, aplikace mujRozhlas nabízí i funkci uspat, která vám audioknihu, rozhlasovou hru, pohádky pro děti nebo jiné mluvené slovo po čase sama vypne.

Zdarma i na YouTube

Některé tituly jsou za poplatek ke stažení v e-shopu Radioteka.cz.

Unikátním projektem Dvojky jsou taky živě natáčené a vysílané rozhlasové hry, které můžete sledovat na našem YouTube kanálu.

Výběr toho nejlepšího

Nabídka mluveného slova a audioknih je nejen na Dvojce, ale v celém Českém rozhlase bohatá. Proto jsme pro vás připravili editorský výběr toho nejlepšího, co můžete poslouchat zdarma kdykoli. Příjemný poslech→

Další pořady

 • Máme jasno

  Hraný komediální podcast o světech v bublinách aneb V cizí bublině jsi vždycky za ufona. Na poli přistálo UFO.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Hra na sobotu

  Klasická rozhlasová hra, často ze zlatého fondu Českého rozhlasu.

 • eRko

  Magazín o Českém rozhlase. Novinky z vysílání, zajímavosti ze zákulisí, rozhovory se zajímavými lidmi i soutěž o ceny. Moderuje Jan Kovařík.