Hořím. Dokuseriál o tom, jak pečovat a nevyhořet

Jak doma pečovat o seniory a nevyhořet? Anebo jak se vypořádat s výčitkami, že jsem rodiče umístila do domova seniorů? Radí psychoterapeutka

Co mám dělat, když se starám o babičku a mám pocit, že už to nezvládnu? Jak se vypořádat s výčitkami, že jsem své rodiče umístila do domova seniorů? „Je důležité  mít někoho, s kým o tom můžu mluvit. Mít kde ventilovat svou frustraci. Péče o starého člověka není procházka růžovou zahradou. Ale díky této zkušenosti můžeme pochopit, proč jsme na světě,” říká klinická psycholožka a psychoterapeutka Barbora Janečková. Poslechněte si, jak péči o své blízké zvládnout a nevyhořet.

Autorka: Simona Bagarová
Kreativní producentka, dramaturgyně: Veronika Ruppert
Mistr zvuku: Jiří Benák
Technická podpora, editace: Zuzana Rejchová
Hudba: Jaroslav Pokorný
Vizuály: Lilit Lysa
Premiéra: 6. 11. 2022

Podcastová série Hořím se věnuje tématu péče. Přináší pětidílný manuál praktických rad, jak se dobře postarat o své blízké ve stáří a pět rozhovorů se špičkovými pečovateli, kteří svou práci berou jako dar a lidskost jako její podstatu. Sérií Hořím provází Simona Bagarová, zakladatelka organizace MILA, která pracuje na tom, aby bylo dobře seniorům i pečujícím.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.