Haškovy povídky ze starého mocnářství

29. březen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jaroslav Marvan a Ladislav Pešek

Známé i méně známé scény z kultovního filmu, rozhovory stvůrci a herci, zajímavosti z natáčení a vzpomínky z archivu. Pro vaše uši připravili Jan Rosák a Regina Květoňová.

Předloha Jaroslav Hašek. Scénář Karel Feix, Ivan Osvald. Hudba Jan Rychlík. Režie Miroslav Hubáček. Hrají F. Smolík, J. Vojta, R. Šlemrová, J. Pivec, V. Řepa, J. Plachý, S. Neuman, V. Trégl, J Marvan, Z. Baldová, L. Pešek, E. Fiala, F. Filipovský, B. Záhorský, V. Hlavatý.

Pořad Bijáček, ve kterém si kultovní české filmy pro vaše uši pouští Regina Květoňová a Jan Rosák, poslouchejte každý pátek od 18:30 na stanici Český rozhlas Dvojka.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...