Hans Christian Andersen: Císařovy nové šaty

2. září 2018

Oblíbená pohádka, která vypráví o jednom marnivém císaři. S Jiřím Sovákem, Petrem Nárožným, Karlem Heřmánkem a dalšími skvělými herci. Poslouchejte do neděle 9. září 2018.

Císař si usmyslel, že na každou slavnost chce mít zbrusu nové šaty podle nejnovějšího střihu z nejlepšího módního ateliéru. Přitom už ve svých tři sta dvaceti devíti ohromnýchskříní má více jak šest tisíc obleků!

Budou se veličenstvu líbit žluté nohavičky z atlasu a košilka s modrými puntíky se zlatě lemovanou vestičkou? Nebo spíše romantická pelerínka v barvě holubí šedi? Co na ješitného císaře vymyslí jeho sluhové? Poučí se ze své hlouposti?

Účinkují: Jiří Sovák, Petr Nárožný, Karel Heřmánek, Jiří Samek, Antonín Hardt, Viktor Preiss, Jiří Langmajer ml., Jakub Zdeněk, Jana Drbohlavová
Autor: Hans Christian Andersen
Zdramatizoval: František Pavlíček
Hudba: Jindřich Brabec
Dramaturgie: Eva Košlerová
Režie: Karel Weinlich
Natočeno v roce 1990

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.