Hans Christian Andersen: Císařovy nové šaty

2. září 2018

Oblíbená pohádka, která vypráví o jednom marnivém císaři. S Jiřím Sovákem, Petrem Nárožným, Karlem Heřmánkem a dalšími skvělými herci. Poslouchejte do neděle 9. září 2018.

Císař si usmyslel, že na každou slavnost chce mít zbrusu nové šaty podle nejnovějšího střihu z nejlepšího módního ateliéru. Přitom už ve svých tři sta dvaceti devíti ohromnýchskříní má více jak šest tisíc obleků!

Budou se veličenstvu líbit žluté nohavičky z atlasu a košilka s modrými puntíky se zlatě lemovanou vestičkou? Nebo spíše romantická pelerínka v barvě holubí šedi? Co na ješitného císaře vymyslí jeho sluhové? Poučí se ze své hlouposti?

Účinkují: Jiří Sovák, Petr Nárožný, Karel Heřmánek, Jiří Samek, Antonín Hardt, Viktor Preiss, Jiří Langmajer ml., Jakub Zdeněk, Jana Drbohlavová
Autor: Hans Christian Andersen
Zdramatizoval: František Pavlíček
Hudba: Jindřich Brabec
Dramaturgie: Eva Košlerová
Režie: Karel Weinlich
Natočeno v roce 1990

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...