Hana Zagorová: Jsem interpret. Nezpívám jen své osobní příběhy

13. květen 2014

Nazpívala přes 8000 písniček. Ty poslední přidala teprve nedávno. Její nové album Vyznání vyšlo po dlouhých sedmi letech. Z čeho se v něm svým fanouškům vyznává?

„Jsem ráda, že nová deska má takovou odezvu,“ říká Hana Zagorová o albu Význání, které vyšlo teprve minulý týden, v pátek 9. května 2014.

„Dlouho jsem to odkládala, pořád mi chyběl správný impulz. Dokud jsem neslyšela tři francouzské písničky. Ty jsem opravdu chtěla nazpívat,“ přiznává. A právě ty tři si chtěla hlavně i sama otextovat.

Čtěte také

Hana Zagorová nazpívala nejméně 8000 písní. Z toho její vlastní text najdeme ve zhruba stovce z nich. „Pro své texty vždy potřebuju mít před sebou příběh. Hodně ráda mám inspiraci hudbou. Ale když dostanu krásný text, tak se před ním vždy hluboce skláním.“

Osobní i v neosobních příbězích
Je optimistkou, nebo melancholikem? Lidé totiž mají pocit, že je stále dobře naladěna. „Vždy je potřeba si připomenout, že já jsem interpret písničky. Já to nenapsala. Nejsem ten člověk, který zpívá jen své osobní příběhy.“

A jsou písně, které odmítá? Nebo nazpívá i to, co ji jde proti srsti? „Samozřejmě že když chystáte desku, vždy nastane i nepříjemný okamžik, kdy máte písně, které musíte vrátit. Prostě vám nevyhovují. A já si myslím, že lépe je vrátit je hned než je natočit a pak poznat, že nebyly z mého těsta.“

Jezdí Hana Zagorová s manželem Štefanem Margitou na jeho turné? Je v manželství opravdu spokojená? Je to osudová láska? Poslechněte si v archivu iRadia.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.