Hana Soukupová

Od roku 2016 nepracuje v Českém rozhlase, údaje již nejsou aktualizované.

V Českém rozhlase České Budějovice pracuji od roku 1991. Vyzkoušela jsem si snad všechny druhy redakční práce od zpravodajství až po dokumenty a literární pořady.

Vystudovala jsem národopis na FF UK Praha. Do roku 1991 jsem byla zaměstnaná jako knihovnice regionálního oddělení Státní vědecké knihovny v Českých Budějovicích.

Zajímá mě literatura, regionální historie a sociální témata. Ve své rozhlasové práci se nejraději věnuji náročnějším dokumentárním pořadům. Těší mě, povzbuzuje a inspiruje každý kontakt s posluchači.

V dokumentární tvorbě se zaměřuji na život našich krajanů v zahraničí (cykly Češi v Banátu a Češi v Chorvatsku), problematiku pěstounské péče (Černobílé děti , Cesta Anny Fürstové), historická témata, portréty významných osobností v cyklu ČRo 3 Osudy ( Rudolf Pellar, Dagmar Hochová, Jiří Hermach, Pavel Brázda, Petr Porcal, Sylvie Richterová, Vladimír Karfík) i regionální témata (Fotoateliér Šechtl - příběh pěti generací, Arpida).

Redakčně jsem připravila rozsáhlý cyklus (104 částí) Martina Putny Putnův jihočeský literární místopis, dosud jediný ucelený polistopadový pohled na jihočeskou regionální literaturu. S historikem Liborem Svobodou jsem zachytila vzpomínky obětí politických procesů a jejich rodinných příslušníků v seriálu Politické procesy 50. let na jihu Čech.

OCENĚNÍ: Pořady Hany Soukupové byly oceněny v soutěži Prix Bohemia Radio (1997, 1999, 2002, 2004, 2007) a na soutěžní přehlídce Report (1995, 1997, 1998, 2000, 2006, 2009). Vítězka Regionální novinářské ceny Konrad Adenauer Stiftung 2011. Autorka knihy Prožívat několik životů - autentická svědectví z pěstounských rodin.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás