František Pavlíček: Kmotřička Smrt. Pohádka na motivy Karla Jaromíra Erbena

12. listopad 2023

Jak sehnat poctivého a solidního kmotříčka či kmotřičku pro svého syna, když nemáte v kapse ani korunu? Takovou otázku si klade Václav, obyčejný chudý muž, který se vydal do světa se svým malým synkem, aby jej nechal zapsat do matriky. A koho po cestě nepotkal! Bytost ze všech nejspravedlivější – Smrt! Kdo jiný všem na světě měří stejným loktem? A kdo jiný ví, kdy přišel čas odejít?

Uvádíme ke 100. výročí narození Františka Pavlíčka, který na motivy pohádky Karla Jaromíra Erbena pro rozhlas napsal tuto pohádku.

Účinkují: Martin Růžek, Libuše Havelková, Viktor Preiss, Jana Preissová, Jiřina Petrovická, Josef Větrovec, Světla Amortová, Václav Kaňkovský, Čestmír Řanda, Renata Becerrová a Tomáš Petráň
Napsal: František Pavlíček na motivy pohádky Karla Jaromíra Erbena
Dramaturgie: Eva Košlerová
Hudba: Oldřich Flosman
Režie: Jan Berger
Natočeno: v roce 1975
(42 min.)

Další hry, četby a pohádky poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.