Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Cizí žena. Anekdotický příběh o lásce, nevěře a žárlivosti

13. listopad 2021

Dramatizace stejnojmenné povídky o domnělé nevěře a žárlivosti představuje klasika ruské literatury v méně známé podobě, totiž jako humoristu. Příběh vyniká sžíravým sarkasmem i přesnou psychologickou analýzou.

Účinkují: Otto Hradecký, Karel Soukup, Karel Roden, Věra Papírková, Bibiana Šimonová, Jan Miller, Ivan Klička, Eva Janěková, Michaela Mühlsteinová, Pavel Vedral, Ladislav Huml, Naďa Herbstová, Věra Prokopová, Josef Bulík, Jan Trnka, Karel Charvát, Tomáš Sommernitz, Ivo Haman, Jiřina Váňová, Eduard Váňa, František Krátký, Doubravka Čechová, Jan Chat, Josef Smolek, Jaroslav Reitmayer a Naďa Herbstová
Připravil: Petr Jirousek
Dramaturgie: Jiří Hubička
Překlad: Ervína Moisejenková
Zvuk: Ludvík Fiala
Zvuková spolupráce: Miluše Dolejší
Režie: Jiří Roll
Natočeno: v roce 1976
Produkce: Bohuslava Krátká

11. listopadu uplynulo 200 let od narození velikána ruské literatury Fjodora Michajloviče Dostojevského. Na Českém rozhlase Dvojka si v rámci sobotní rozhlasové hry můžete připomenout jeho tvorbu dílem překvapivě lehkým a zábavným. Anekdotický příběh pojednává o lásce, nevěře a žárlivosti a svérázném omylu, který z nich vzejde. 

Kupujte na Radioteka.cz

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Fjodor Michajlovič Dostojevskij
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.