Feng-Jün Song a Rudolf Švaříček ve Vypravěčích Ester Kočičkové a Václava Kopty
Ve Vypravěčích navštívíme Čínu, Tibet, Bhútán, Argentinu, či Angolu. Zjistíme, co mají Češi a Číňané společného, proč se čínské páry berou v Praze, a co přinese rok dřevěného hada. A to s čínskou bohemistkou a zpěvačkou Feng-Jün Song. Cestovatel a fotograf Rudolf Švaříček prozradí, jak vypadá tibetská svatba, proč se destinacím, které navštívil, vyhýbají civilizační choroby, či jaké kulturní šoky a souznění zažívá během svých dobrodružství.
Související
-
Václav Vydra a Pavla Horáková ve Vypravěčích Ester Kočičkové a Václava Kopty
Co se může člověk přiučit od koní a kolik zvířat dosud měl herec Václav Vydra? Dokáže ho vůbec něco vytočit? Co nejkurióznějšího kdy jedla spisovatelka Pavla Horáková?
-
Petr a Anna Čtvrtníčkovi ve Vypravěčích
O tom, zda se humor dědí, jak to bylo s legendární Českou sodou, o průšvizích z mládí i specifických trestech, které následovaly, o šoférských kouscích, hudbě i rolích.
-
Úžasné životy: Miloslav Stingl podle Rudolfa Švaříčka
Cestovatel Miloslav Stingl nesl čestný titul náčelníka indiánského kmene Kikapú. Procestoval na 150 zemí. Rudolf Švaříček o něm mluví jako o příteli a věčném smíškovi.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.