Expedice: Jak se pracuje s lidskými ostatky
Téma Expedice je dušičkové. Vydáme se do Turnova, kde opravili 150 let starou hrobku místní významné osobnosti, biskupa Petra Krejčího. Dnes pozapomenutého muže, který byl u založení tradice vyšehradského hřbitova jako místa, kde odpočívají významní Češi a Češky. S odborníky, kteří se podíleli na vyzdvižení a novém uložení biskupových ostatků si budeme povídat o tom, jak se při takové práci postupuje a co všechno o muži, který zemřel v předminulém století, zjistili.
Související
-
Bohnický hřbitov bláznů. Ponuré místo s tajemnou atmosférou, kde stromy připomínají katedrálu
S Václavem Žmolíkem se vydáme na jedno z nejděsivějších míst v Česku, na takzvaný hřbitov bláznů v pražských Bohnicích.
-
Branišovský les. Děsivé místo, kam vám tajemné síly možná nedovolí vstoupit
S Václavem Žmolíkem se vydáme na jedno z nejděsivějších míst v Česku, do Branišovského lesa u Českých Budějovic.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
![slovo_nad_zlato.jpg slovo_nad_zlato.jpg](https://dvojka.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/19c0a47caca04bb76b27ba3edcdf74cd.jpg?itok=1i0_J3I_)
![](https://dvojka.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/e2afc965669332fc5318f1eaa402a4b5.jpg?itok=i3X2CUFb)
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.