Eva Vrbková: Přecházím z fatálních opuštěných žen do komických manželek

13. únor 2014

Někdo ji zná jako herečku, jiní jako zpěvačku. Mnoho nechybělo a mohla z ní být i dámská krejčová. V roce 1997 ji však zlákalo divadlo. Dnes o Evě Vrbkové mluví režiséři v superlativech.

„Je to žena, která s mnohými muži zamává. Je nádherná a zářící. Každý muž s ní touží mít společný alespoň vzduch v kupé,“ zní kompliment z úst režiséra Vladimíra Morávka. Jejich pracovní vztah trvá už přes deset let. Eva Vrbková přiznává, že komplimenty umí přijímat jako herečka, jako žena moc ne. Protože hraje v Praze i v Brně, tráví spoustu času ve vlakovém kupé. I tam se dají zažít inspirující setkání. Evu Vrbkovou známe i z filmů, například Rodina je základ státu, Pravidla lži či Muži v říji. Byla nominována na řadu cen. Na předávání cen Český lev si dokonce vymyslela a ušila šaty. Srovnání s Lucií Bílou, která je také vyučenou švadlenou, vnímá pozitivně. Právě ona jí dokázala, že i krejčová se může stát úžasnou zpěvačkou.

Eva Vrbková a Eva Kvasničková


Roli dostala i díky kvílení s vysavačem

Jako herečka musí umět ledacos. Odjakživa má hodně vysokou fistuli. Při vysávání se jí tak líbil tón vysavače, že si s ním broukala melodii. To ji přivedlo i k roli Viktorky v Babičce. Publikum okouzlila i jako Eržika v Baladě pro banditu. Představení Vladimíra Morávka je vyprodané už několik sezón. Hraje se i mezi diváky. Nejednou se stalo, že když hodila hadr do hlediště, přistál někomu z diváků na hlavě. Jak sama říká, postupně přechází z fatálních žen do rolí komických manželek, které řeší vztahy s partnery.

Na co jí ptali posluchači, uslyšíte ze záznamu v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.