Edward Bulwer-Lytton: Strašidelný dům

25. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy
Prodlouženo do 22. 10.
Edward Bulwer-Lytton: Strašidelný dům
0:00
/
0:00

Střet neohroženého návštěvníka starého domu s dávným zlem. Klasický horor od autora historického bestselleru Poslední dnové Pompejí.

Účinkují: Jan Hartl, Boris Rösner, Luba Skořepová, Lukáš Hlavica, Aleš Procházka, Petr Kostka a David Novotný
Napsal: Edward George Bulwer-Lytton
Dramaturgie: Jana Paterová
Překlad: Oskar Reindl
Hudba: Michal Rataj
Režie: Dimitrij Dudík
Natočeno: 2003

Edward George Earle Bulwer-Lytton byl především politikem ze staré aristokratické rodiny. Zastával četné úřady a získal mnohé pocty. Přitom byl i velmi plodným spisovatelem, v první polovině 19. století dokonce velmi populárním.

Psal i poezii a dramata. Proslavily ho ale hlavně romantické historické romány (jako Poslední dnové Pompejí) nebo dobrodružné, senzační a hrůzostrašné příběhy s nadpřirozenými jevy (jako Strašidelný dům).

V rodinné tradici pokračoval i jeho syn Edward Robert Bulwer-Lytton, diplomat a místokrál Indie a autor sbírek poezie i veršovaného románu. Věhlasu svého otce ale nedosáhl. 

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová