Doteky víry

5. leden 2015

Každou sobotu a neděli po dvaadvacáté hodině vám Doteky víry nabízejí na vlnách Radiožurnálu povídání o věcech mezi nebem a zemí. A také o člověku a jeho neklidném putování životem, o jeho mnohdy nelehkém údělu, ale také o zdrojích štěstí, harmonie a lásky.

Pořad pravidelně moderuje Eva Hůlková. Pro sobotní Doteky víry zve do vinohradského studia každý týden zajímavého hosta, v jehož společnosti se snaží ukázat posluchačům krásu jinakosti a význam tolerance.

Nedělní Doteky víry mají formu magazínu, který v několika příspěvcích přináší reportáže o různých duchovních tématech. Součástí nedělního pořadu je také publicistická část nazvaná Výzvy přítomnosti, která nabízí rozhovory se zajímavými lidmi o otázkách a problémech, před něž nás staví dnešní doba. Jde o témata časová i nadčasová, společenská i osobní. Vždy se přitom hledají nejenom pragmatické, ale především principiální odpovědi s přihlédnutím k duchovnímu rozměru života.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.