Domenico Starnone: Tkaničky. Příběh jedné rodiny a jednoho manželství

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tkaničky

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Příběh jedné rodiny, jednoho manželství, vyprávěný ze tří úhlů pohledu. Slovo v něm dostává opuštěná manželka a matka, nevěrný manžel, který se opět vrátil k rodině, a již dospělá dcera.

Čtou: Klára Suchá, Pavel Soukup a Bára Šporclová Kodetová
Připravila: Marina Feltlová
Napsal: Domenico Starnone
Překlad: Alice Flemrová
Hudba: Ondřej Gášek
Režie: Izabela Schenková
Premiéra: 1. 11. 2020

Každý z nich jako by vyprávěl jiný příběh. Každý má svou pravdu, svou vinu, svá příkoří a svou pomstu. Všichni hledají způsob, jak s těmito závazky žít a jak nalézt rovnováhu mezi povinnostmi a osobními touhami.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová