Doman Nowakowski: Kečup

9. únor 2020

Satira na život v reklamní agentuře, její nesmyslné žebříčky hodnot, odosobněné vztahy a směšný lesk. V jedné z rolí i Marek Vašut. Poslouchejte do neděle 16. února 2020.

Hlavní hrdina Klimek býval svobodným básníkem s otevřenou myslí, prázdnou peněženkou a velkými ideály. Do americké reklamky se dostal náhodou. Když za zoufalého a bezradného kamaráda Johnnyho vymyslel reklamní spot na ovesné vločky.

Od vloček k vysněným sýrům

Měl úspěch a svět se s ním zatočil. Bez obtíží stoupal po karierních příčkách a oproti běžným pravidlům agentury se stal ihned úspěšným copywriterem a právoplatným, váženým členem firmy. Přisvojil si její pravidla, její myšlení, její vůni.

Od ovesných vloček hravě přešel ke koření, instantním polévkám, přeskočil dokonce kosmetiku a ocitl se u vysněných sýrů. Jenže právě chybný krok u sýrů se stal příčinou strašlivé katastrofy a pádu hluboko dolů, do kečupu.

Kečup ale nejde pokořit

Svůj příběh vypráví Klimek za bezesné noci, kdy se marně pokouší vymyslet pro rajský protlak oslnivý slogan, dávnému kamarádovi Ríšovi. Ten by rád bezradného přítele podpořil, ale kečup nelze pokořit. Pomoci může jen zázrak.

Účinkují: Richard Fiala (Klimek), Ondřej Novák (kamarád Ríša), Natálie Řehořová (krásná Anča), Igor Orozovič, Marek Vašut, Tomáš Kobr, Dušan Sitek a Matěj Nechvátal
Režie: Martina Schlegelová
Překlad: Jiří Vondráčka
Natočeno v roce 2014

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na protálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio