O pořadu Dokument

Životopisy slavných, historické události, témata, která hýbou společností.

Interpretace, výklad, pohled, úvaha a syntéza dění, událostí a jevů našeho života. Žádný jiný žánr takové pátrání po významech a smyslech toho, co žijeme, neumožňuje v takové komplexnosti. S přidanou hodnotou nových závěrů, položených otázek a možná i řešení. A vy můžete být u toho!

Dokumenty Dvojky se zabývají aktuálním děním ve společnosti, aktuální bolestí i radostí lidí, jejich sny a touhami, prohrami i úspěchy. Jednoduše tím, co my všichni v nějaké podobě prožíváme a s čím se potýkáme nebo proti čemu se vymezujeme. Nebrání se ani minulosti. Týkají se proto vás všech!

Dramaturgie:
Dan Moravec

Historie:
Český rozhlas Dvojka přináší dokumenty už od roku 2005. V roce 2016 došlo ke zkrácení stopáže z původních 54 minut na 40 minut. Od ledna 2020 se samostatná programová řada s tímto názvem nevysílá.

Další pořady

 • eRko

  Magazín o Českém rozhlase. Novinky z vysílání, zajímavosti ze zákulisí, rozhovory se zajímavými lidmi i soutěž o ceny. Moderuje Jan Kovařík.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Odpoledne s Dvojkou

  Jedinečné odpoledne, které propojuje celou republiku.

 • Omeletky

  Víkendová popoolední show s Halinou Pawlowskou. Pořad, který chutná.