Dobré jitro - 17.8.

17. srpen 2008

V nedělní Dobré jitro budeme ve společnosti publicisty a fejetonisty Rudolfa Křesťana. Autor připravil vysílání v rámci svého přesvědčení, že létu sluší pestrost: dokonce i kombinace zelené a modré barvy, ačkoliv se bůhvíproč říká "zelená modrá - pro blázna dobrá". Rudolf Křesťan se ptá: copak spolu neladí zelené lesy a modrá letní obloha? V průběhu pořadu bude řeč o plavání, o zájezdech last minute, o zasílání tradičních pohlednic, taky o dožínkách a o posledním snopu zvaném "bába".

Součástí vysílání bude i několik letních příběhů - včetně svědectví o tom, jak pes zachránil dítě před utonutím. K mozaice fejetonů, zamyšlení a zajímavých informací bude patřit i sdělení, že od letošních prázdnin byla v jednom moravském městě obnovena funkce pomocného. Jak už bylo řečeno: tento ranní nedělní pořad bude mít v erbu léto. Mimochodem - bude řeč i o erbu jako takovém. Jeden současný mladý muž si ho vytvořil, a ačkoliv není šlechticem, jeho erb je platný.
Tak nezapomeňte, Dobré jitro vysíláme od 5:05 do 8:00 hodiny ranní.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.