O pořadu Dobrá vůle

Dokumenty o hrdinech všedních dnů. O aktivitách a lidech, kterým leží na srdci také osudy těch druhých.

I když jste děním kolem sebe možná dost zklamaní, pořád je hodně těch, kteří nemyslí jenom na sebe a na svůj osobní prospěch. A nezištně pomáhají druhým. Jejich nadstandardní přístup, dobrá vůle, zasahuje do mnoha příběhů, složitých situací a osudů. A často změní jejich směr. 

Dobrá vůle chce vyvažovat převážně negativní a konfliktní obraz světa, který média každodenně předkládají. Ráda by tak přispěla k pravdivějšímu zprostředkování každodenní reality.

Mnohé pořady z cyklu Dobrá vůle získaly ocenění v různých rozhlasových a novinářských soutěžích nebo reprezentovaly Český rozhlas na mezinárodních přehlídkách v zahraničí.

Ukazujeme, že lidé s „dobrou vůlí“ se objevují všude, bez ohledu na náboženské vyznání, světonázorovou nebo politickou orientaci. A že si mohou být vzájemně velkou inspirací i oporou. 

Hledáme lidi, příběhy, osudy i aktivity, za nimiž stojí upřímná touha učinit svět lepším. Dokumentujeme dramatické zápasy mnohdy „obyčejných“ lidí, kteří dokážou čelit nepřízni osudu, ale také nespravedlnosti, nepochopení, závisti, konformismu atd. 

Žánr každého pořadu určuje samo téma nebo prezentovaný příběh. Může tak jít o rozhovor, reportáž, reportážní rozhovor, dokument atp. Autoři Dobré vůle patří k nejlepším českým rozhlasovým dokumentaristům. 

Připravuje:
Lenka Svobodová (dramaturgie) 

Historie: 
Pořad se vysílal od ledna 2008 do února 2019. Záznamy dílů najdete v Archivu pořadů. To, jestli jsou tam po omezenou dobu, jen k on-line poslechu nebo ke stažení, určují autorská práva ke každému autorskému dokumentu zvlášť. 

Dobrá vůle Plus

Dobrou vůli vysílá také Český rozhlas Plus každou sobotu od 20:10. Vždy po odvysílání konkrétní dílu si tam navíc můžete poslechnout i diskusi odborníků na dané téma. Odvysílané díly Dobré vůle Plus si i s následnou debatou poslechněte ze záznamu v iRadiu.

Další pořady

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Blízká setkání

  Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat.

 • Rozhlasová hra

  Poklady světového i českého dramatu nebo současná díla. Vždy v nastudování nejlepších režisérů se známými herci.

 • Pochoutkový rok

  Kulinární průvodce pro všechny milovníky jídla. V rámci pořadu vyhlašujeme soutěž Pochoutkový rok o váš nejlepší recept. Vítěz získá vybavení do kuchyně za 100 000 Kč.