Děti v domovech nepotřebují hračky, ale pozornost a čas toho, kdo se o ně zajímá. Zrcadlo Angeliky Nevěřilové
Jako dítě zažila vykořenění i nezištnou pomoc nových přátel. Po škole dlouho pracovala ve velké firmě obklopená čísly. Všechno se změnilo, když přišly vlastní děti a první návštěva v dětském domově. Založila organizaci Dobré víly dětem. S ostatními vílami dělá to, na co v domovech nezbývá čas. Třeba jen na obyčejné povídání. Proč se coby dvanáctiletá dívka z Ukrajiny nechtěla stěhovat do Česka? A čím její blízké obohacuje to, že se stali hostitelskou rodinou?
Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Do děcáků se vracím, abych nezapomněl, proč jsem začal pomáhat. Zrcadlo trenéra Radka Laciho
Dětství prožil v dětském domově, kde zažil hodně smutku. Pak ale zjistil, že mu pomáhá pohyb. Dnes je Radek Laci vyhledávaným trenérem, který pomáhá i dětem v ústavní péči.
-
Lucie Benešová: Kdybych si Sáru nevzala, zůstala by v dětském domově
Ke svým třem dětem si herečka vzala do pěstounské péče holčičku Sáru. „Jsem pyšná na to, že jsem jí otočila život,“ svěřuje se v Blízkých setkáních.
-
Nemocnice byla můj druhý domov. Zrcadlo zakladatelky fondu Sudička Hany Ulmanové
Zdravotní problémy ji provázely od dětství. I přesto se prosadila ve světě šoubyznysu a založila rodinu. Dnes vede Nadační fond Sudička, který pomáhá lidem s vadou očí.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.