„Den začínám v šest ráno a končím v jednu v noci,“ říká čtyřnásobná maminka Lejla Abbasová

3. duben 2019

Dcera súdánského otce a české maminky, srdcem Keňanka, dříve modelka, pak moderátorka a jednatelka nadačního fondu Asante Kenya. To všechno je Lejla Abbasová. A kromě toho teď také maminka čtyř dětí.

Stejně jako je pestrý její osobní a profesní život, je pestrá i rodina Lejly Abbasové. V krátké době se jí narodily tři mladší děti a její život se otočil vzhůru nohama. „V tom každodenním kalupu, který začne v šest ráno a končí kolem jedné v noci, nemám moc času na to si něco uvědomovat,“ přibližuje Tereze Kostkové v Blízkých setkáních.

Nejstaršího syna Davida má s hudebníkem Michaelem Kocábem, ani ne dvouletou dceru Iman a půlroční dvojčata pak se svým současným partnerem, tureckým podnikatelem Volkanem Kanykem. „Volkan se ale považuje za Keňana. Žil tam 16 let,“ vysvětluje.

„I já svoje kořeny našla v černošské Africe, i když můj táta je muslim a pochází spíš z arabského světa. Teď už si připadám být spíš Keňankou.“ Do africké Keni se chystá i letos, a dokonce s celou rodinou. „Volkan říká, že jsem magor,“ směje se Abbasová.

S kým kromě partnera a dětí vyrazí Lejla Abbasová o prázdninách do Afriky? Jaký vztah má se svým otcem? A co ji fascinuje na africkém kmeni Masajů? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Stáňa Lekešová , and
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.