David Jackson: Ani muk

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tajemný dům
0:00
/
0:00

Tohle byste nechtěli zažít. Ráno se vzbudíte a vaše jediné dítě je pryč. Hledáte, ale nikde není. Nikde. Roztáčí se kolo policejního vyšetřování. Rodičovská noční můra...

Účinkuje: Jaroslav Plesl
Připravil: Dominik Mačas
Dramaturgie: Marina Feltlová
Překlad: Luboš Trávníček, Libuše Trávníčková
Zvuková spolupráce: Ondřej Gášek
Režie: Vladimír Rusko
Premiéra: 12. 10. 2020

Britský autor krimi bestsellerů David Jackson si pro svou knihu zvolil zneklidňující téma únosů malých dětí. Malcolm a Harriet Bensonovi zpočátku vypadají jako obyčejný usedlý manželský pár, kterým osud nedopřál vlastní potomky. Postupně se ale vyjevuje jejich temné tajemství – ve speciálně upraveném, zatemněném a odhlučněném podkrovním pokoji svého domu vězní desetiletou Daisy. Nikdo nemá o ničem nejmenší tušení, dokud se Malcolm nerozhodne svou rodinu rozšířit ještě o další „dceru“. Únos malé Poppy z domu jejích rodičů vyburcuje policii a přivádí na scénu detektiva Nathana Codyho a jeho kolegyni Megan Webleyovou. Rozluštění případu je pro všechny překvapivé – nic není tak, jak by se zpočátku zdálo.

Psycho thriller Ani muk je třetí knihou z volné série případů detektiva Nathana Codyho, vyšetřovatele, kterého trápí stíny minulosti (únos a mučení gangem „klaunů“) i neuspořádané současnosti, zejména co se týče jeho milostných vztahů. Je prozatím jediným jeho románem přeloženým do češtiny. 

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete ke stažení nebo jako podcast na portálu mujRozhlas.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Dominik Mačas
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.