Co potěší ženu? Ať si najde i čas sama pro sebe, radí psycholožka
Radost je v každém z nás, je ale potřeba ji najít. Klidně i při procházce městem. Radost totiž mohou navodit i maličkosti. Podle psycholožky Zuzany Nemčíkové to může být i letmý úsměv na ulici.
„Radost je emoce. Tedy kombinace myšlenek, pocitů, činů. Je to i hnací síla a motor, který nás provází celý životem. Každý jsme ale jinak nastavený a vychovaný. Moje pojetí radosti bude trošku jiné než vaše. Radost je chvilková emoce, když ji budeme přiživovat, tak se z toho stane spokojenost,“ říká armádní psycholožka Nemčíková.
Sama se považuje za pozitivistku, tedy „holku do nepohody“. Jak ale připomíná, naše vztahy jsou především o komunikaci. Není přitom důležité mít vedle sebe partnera. „Který člověk s vámi vydrží až do konce života? Jste to vy! Naše generace se moc neučila, abychom se měli rádi. Ale je to o tom, abychom si našli chvilku věnovat se sám sobě. Sebeúcta, přijetí sama sebe i svého těla. To je důležité.“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://dvojka.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://dvojka.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.