Co potěší ženu? Ať si najde i čas sama pro sebe, radí psycholožka

26. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Žena

Radost je v každém z nás, je ale potřeba ji najít. Klidně i při procházce městem. Radost totiž mohou navodit i maličkosti. Podle psycholožky Zuzany Nemčíkové to může být i letmý úsměv na ulici.

„Radost je emoce. Tedy kombinace myšlenek, pocitů, činů. Je to i hnací síla a motor, který nás provází celý životem. Každý jsme ale jinak nastavený a vychovaný. Moje pojetí radosti bude trošku jiné než vaše. Radost je chvilková emoce, když ji budeme přiživovat, tak se z toho stane spokojenost,“ říká armádní psycholožka Nemčíková.

Sama se považuje za pozitivistku, tedy „holku do nepohody“. Jak ale připomíná, naše vztahy jsou především o komunikaci. Není přitom důležité mít vedle sebe partnera. „Který člověk s vámi vydrží až do konce života? Jste to vy! Naše generace se moc neučila, abychom se měli rádi. Ale je to o tom, abychom si našli chvilku věnovat se sám sobě. Sebeúcta, přijetí sama sebe i svého těla. To je důležité.“

Srdcerváčka Zuzana Nemčíková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.