Co potěší ženu? Ať si najde i čas sama pro sebe, radí psycholožka

26. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Žena

Radost je v každém z nás, je ale potřeba ji najít. Klidně i při procházce městem. Radost totiž mohou navodit i maličkosti. Podle psycholožky Zuzany Nemčíkové to může být i letmý úsměv na ulici.

„Radost je emoce. Tedy kombinace myšlenek, pocitů, činů. Je to i hnací síla a motor, který nás provází celý životem. Každý jsme ale jinak nastavený a vychovaný. Moje pojetí radosti bude trošku jiné než vaše. Radost je chvilková emoce, když ji budeme přiživovat, tak se z toho stane spokojenost,“ říká armádní psycholožka Nemčíková.

Sama se považuje za pozitivistku, tedy „holku do nepohody“. Jak ale připomíná, naše vztahy jsou především o komunikaci. Není přitom důležité mít vedle sebe partnera. „Který člověk s vámi vydrží až do konce života? Jste to vy! Naše generace se moc neučila, abychom se měli rádi. Ale je to o tom, abychom si našli chvilku věnovat se sám sobě. Sebeúcta, přijetí sama sebe i svého těla. To je důležité.“

Srdcerváčka Zuzana Nemčíková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.