Choreograf Jiří Kylián: Proč by měli politici chodit do baletu?
Původně chtěl být dirigentem, nakonec místo hudebníků vede tanečníky – a to na světové úrovni. Mistr Jiří Kylián. Kdy tento jedinečný choreograf pochopil, že ve jménu uvěřitelného projevu musí tanečníci sáhnout nesmírně hluboko do své podstaty a duše? Proč by podle něj měli politici chodit do baletu? A jakou společnicí je pro Jiřího Kyliána nejistota?
Související
-
Choreograf Jiří Kylián: Tanečníka, jako jsem já, bych k sobě nevzal
Točí filmy, fotí a cítí se konečně svobodný. Poslechněte si rozhovor s rodákem z Prahy a světoobčanem, který teď dělá jen to, co mu udělá radost.
-
Úžasné životy: choreograf Richard Hes podle Šárky Volemanové
Richard Hes, zakladatel známé taneční skupiny Uno a choreograf muzikálu Dracula. V čem byl jeho život úžasný a v čem často až šílený, prozradí Šárka Volemanová.
-
Může se naučit tancovat každý? I totální dřevo? Odpovídá choreograf, pedagog a tanečník Jan Onder
Jak těžké pro něj bylo opustit po pěkných pár letech projekt Star Dance? Který tanec miluje a naopak - který doslova nenávidí?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.