Bude zasedat porota Concerto Bohemia 2009

20. únor 2009

Dne 25. února 2009 bude zasedat porota 1. kola 18. ročníku Národní rozhlasové a televizní soutěže Concerto Bohemia 2009. Porota vyslechne celkem pětadvacet demonstračních snímků mladých smyčcových a symfonických orchestrů v jedné kategorii a orchestrů dechových v kategorii druhé. (Letos je soutěž vypsána pro obsazení 6 - 12, resp. 36 - 50 hráčů).

V odborné komisi zasednou hudební skladatel Jiří Teml, hudební skladatel, pedagog a redaktor Českého rozhlasu 3 - Vltava Otomar Kvěch a prezident Sdružení dechových orchestrů ČR Václav Hlaváček.

Těm orchestrům, které porota nechá postoupit do druhého kola, natočí v průběhu dubna a května 2009 Český rozhlas profesionální studiovou nahrávku. Vítězové soutěže - ti budou známi po zasedání poroty druhého kola v červnu tohoto roku - si zahrají na Koncertě vítězů na pražském Žofíně dne 14. listopadu 2009. Koncert již tradičně přímým přenosem vysílá Český rozhlas 3 - Vltava, ze záznamu pak Česká televize na programu ČT2.

autor: Tomáš Vacek
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.