Bral jsem denně 30 prášků na spaní! Mohl jsem být mrtvý, děsí se dnes Miroslav Šimůnek

24. únor 2021

„Usínal jsem třeba kolem třetí ráno a když jsem musel vstávat v pět na natáčení, tak byl problém. Sáhl jsem po té jednoduché variantě,“ vzpomíná herec v Blízkých setkáních.

„Poprvé to zabralo, ale každým půl rokem se to zvyšovalo. Tělo si na to zvykne a je to nebezpečné. Když jsem s tím vyšel do médií, psala mi neskutečné množství lidí, že má stejný problém a co s tím má dělat,“ noří se do vzpomínek na ještě nedávnou minulost.

Happy end

„Lékaři říkají, že se z toho nedá dostat samoléčbou. Tam musí zasáhnout odborník. A já byl vysoce závislý člověk, takže jsem musel nastoupit do psychiatrické nemocnice.“ Tím spíš, že Miroslav Šimůnek nebyl pak už závislý jen na lécích na spaní, ale i na nervy.

 „Lékaři se snažili, abych eliminoval škodlivější lék a nahradili mi jiným. Pak jsem ale bral oba prášky a závislost jsem si vytvořil ještě větší,“ vysvětluje svůj další propad. K údivu odborníků i přátel se ale z mnohaleté závislosti dostal během měsíce a půl. „Je to o tom opravdu chtít,“ uzavírá herec.  

Kde si obstarával prášky? Co bylo spouštěčem k tomu, že se rozhodl k léčbě? Proč strávil určitou dobu v zahraničí? Potkal se při natáčení Bonda s Danielem Craigem?

autoři: Adéla Gondíková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.