Bolí vás záda? Pár praktický cviků vám pomůže! Minutová videa

2. únor 2015

Chůze přes palce, cviky na bederní, hrudní a krční páteř… Jak na bolest zad, v instruktážních videích rubriky Styl radí chiropraktik Vinci László.

Po celý týden jste v rubrice Styl v Dopoledni s Dvojkou mohli dostat rady na pomoc od bolesti páteře. Přinášíme vám teď několik krátkých videí pro ilustraci.

Technika správné chůze

Od bolesti páteře vám pomůže třeba i obyčejné chození. Odložte prášky a pokuste bolesti doslova předejít chůzí přes palce.

Jak posílit bederní páteř

Také posílením bederní páteře pomůžete eliminovat problémy se zády. Nemusíte ani navštěvovat fitka. Tenhle cvik můžete provádět kdekoli kdykoli.

Jak posílit krční páteř

Cítíte bolest v oblasti krční páteře? Kromě nastydnutí za to často může sedavé zaměstnání nebo přeležení. I na to vám chiropraktik Vinci László poradí jednoduchý cvik.

Cvik na zamrzlé rameno

„Zamrzlé“ rameno! Zná ho asi většina z nás. Zbavte se ho bez zbytečné návštěvy doktora.

autor: Anna Kudláčková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.