Ani po třiceti letech nevím, jak bych zvládal život s hendikepem. Zrcadlo hudebníka Šimona Ornesta
Vyrostl v rodině známých herců a odmala tíhnul k hudbě. Na sklonku 90. let nastoupil jako vychovatel do Jedličkova ústavu. Založil skupinu The Tap Tap, se kterou prostřednictvím chytlavé muziky zpřístupňuje svět lidí s hendikepem široké veřejnosti. Jak léta v čele kapely hodnotí? A proč se o něm říká, že prošel integrací naruby?
Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Handicap je jen slovo, je přesvědčený paralympijský plavec Arnošt Petráček
Vozí medaile z mezinárodních plaveckých akcí a jeho motto zní: Jediný, kdo nás donutí vstát a začít něco dělat, je vždycky člověk sám. „Stává se mi často, že se mi nechce.“
-
Jsem na vozíku. Ctižádost mi ale zůstala. Sportuju, cestuju, zkrátka žiju... Zrcadlo Jiřího Kříže
Primář spinální jednotky v pražském Motole léčí pacienty po poranění míchy, učí studenty medicíny a věnuje se výzkumu. Sám je po úrazu na vozíku. Co mu dalo ochrnutí?
-
Hodně jsem plakala. Myslela jsem, že mám postiženého syna za trest. Zrcadlo koučky Terezy Robinson
Má odžito za několik těžkých životů. Přesto život miluje. Jak těžké bylo pro Terezu Robinson vzepřít se rodinným vzorcům? A co jí dalo postižení jejího syna?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.