Alíbaba, loupežníci a chytrá Mardžána

25. říjen 2020

Nesmrtelný příběh z Tisíce a jedné noci, ve kterém Alibaba a jeho chytrá služebnice Mardžána přelstí hloupé loupežníky. Poslouchejte do neděle 1. listopadu 2020.

Hrají: vypravěč (František Němec),vypravěčka (Eliška Balzerová), Alíbaba (Boris Rösner), Alíbabova žena (Eva Horká), Mardžána (Sylva Sequensová), Kásim, Alíbabův bratr (Alois Švehlík), Kásimova žena (Marie Kalubová), vůdce loupežníků (Josef Somr). Dále účinkují Jan Maršálek, Ivan Gübel, Antonín Hardt, Mirko Musil a Ladislav Brothánek.
Napsal: Milan Navrátil
Dramaturgie: Eva Košlerová
Zvuk: Tomáš Gsöllhofer
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Hudba: Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: 1995
Produkce: Dana Dudová

Dávno pradávno, kdy ještě čáry a kouzla provázely běh lidského života, žili v Persii dva bratři, Kásim a Alíbaba. Zatímco první si vzal za ženu dceru bohatého kupce a vyženil zlatnický krám, druhý má chudou manželku, hubenou jako lunt, a je bez peněz. Rozhodne se proto zbohatnout prodejem dřeva a odjede do dalekého lesa kácet stromy. Při práci však najednou spatří čtyřicet strašných jezdců - bandu lupičů, kteří si do nedaleké jeskyně schovávají měchy a pytle plné uloupených věcí. Jaké heslo je klíčem k otevření zázračné jeskyně s poklady? Jak Mardžána obelstí loupežníky?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio