Alexander Tomský

7. leden 2011

Alexander Tomský je externí spolupracovník Redakce denního vysílání Českého rozhlasu 2 - Praha. Slýchat jej můžeme zejména v pořadu Jak to vidí (vysíláme pondělí - pátek /8:30 až 9:00/).

Od roku 1993 je vydavatelem v nakladelství Akademia. Dříve pracoval (po převratu v roce 1989) ve vydávání knih již povolených autorů, nejdříve soukromě, později v nakladatelství Akademia. Na Newyorské univerzitě v Praze (NYU) přednášel evropskou politickou historii. Narodil se ve Frýdlantu a byl v roce 1968, kdy se jeho otec rozhodl emigrovat, přinucen také odjet a to do Anglie, kde studoval politiku, historii a filosofii. Od roku 1979 pracoval jako politolog, publicista, nakladatel (exilové Rozmluvy) a ředitel charitativní nadace.

autor: Alexander Tomský
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.