Zlatý oříšek 2005

20. červenec 2005

Český rozhlas je partnerem už 7. ročníku soutěže ZLATÝ OŘÍŠEK 2005. Jde o příležitost pro všechny děti od 6 do 15 let!!! Pro všechny šikovné a nápadité, kteří něco mimořádného a pozoruhodného vytvořili ve sportu, matematice, umění, historii, ale i v biologii a dalších oborech lidských dovedností a umu. Každý, kdo zná chlapce nebo dívku, kteří by si ocenění zasloužili, vyplní přihlášku do konce října 2005 a pošle do redakce.

Informujte dospělé, učitele, rodiče, sousedy!!! Přihláška může být podána i formou dopisu. Zlatý oříšek se koná pod záštitou ministrů kultury a školství i samozřejmě všech dospělých a dětí, kteří drží palce úsilí, pracovitosti a schopnosti. Finále uvidíme a uslyšíme závěrem roku v České televizi a Českém rozhlase. Příspěvky můžete posílat buď na adresu prihlaska@zlaty-orisek.cz nebo si stáhněte přihlášku, vytiskněte, vyplňte a poté pošlete na adresu: Český rozhlas 2 - PRAHA, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2.

autor: lup
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.