Zlatovláska. Jedna z klasických pohádek Karla Jaromíra Erbena, kterou si oblíbilo několik generací

21. listopad 2021

Vyprávění o zlatovlasé princezně, mrzutém králi a odvážném Jiříkovi, který se vydá na nebezpečnou cestu. Uslyšíte Alenu Vránovou, Vladimíra Ráže a další skvělé herce.

Účinkují: Světla Amortová, Martin Růžek, Jiří Plachý, Miroslava Hozová, Jiří Mikota, Daniela Šrajerová, Václav Kaňkovský a Věra Laňková
Napsal: Drahomíra Měsková
Hudba: Jaroslav Krček
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: 1975

Jednou přinesla kmotřička starému králi zvláštní rybu - kouzelného úhoře. „Když z něho pojíš třeba jen sousto, budeš rozumět, o čem cvrlikají ptáci na střeše, co si vykládají koně v maštali, ba i mouchy támhle na stropě," řekla mu. Kousek ryby však i přes přísný zákaz snědl králův mladý sluha Jiřík. Král ho za to potrestal a poslal ho do světa, aby mu přivedl nevěstu, krásnou Zlatovlásku.

Najde ji? Co všechno se při svém putování zažije? Usedne jako ve správné pohádce nakonec na královský trůn? Poslechněte si a dozvíte se.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

vladana.jpg

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.