Zlatovláska. Jedna z klasických pohádek Karla Jaromíra Erbena, kterou si oblíbilo několik generací

21. listopad 2021

Vyprávění o zlatovlasé princezně, mrzutém králi a odvážném Jiříkovi, který se vydá na nebezpečnou cestu. Uslyšíte Alenu Vránovou, Vladimíra Ráže a další skvělé herce.

Účinkují: Světla Amortová, Martin Růžek, Jiří Plachý, Miroslava Hozová, Jiří Mikota, Daniela Šrajerová, Václav Kaňkovský a Věra Laňková
Napsal: Drahomíra Měsková
Hudba: Jaroslav Krček
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: 1975

Jednou přinesla kmotřička starému králi zvláštní rybu - kouzelného úhoře. „Když z něho pojíš třeba jen sousto, budeš rozumět, o čem cvrlikají ptáci na střeše, co si vykládají koně v maštali, ba i mouchy támhle na stropě," řekla mu. Kousek ryby však i přes přísný zákaz snědl králův mladý sluha Jiřík. Král ho za to potrestal a poslal ho do světa, aby mu přivedl nevěstu, krásnou Zlatovlásku.

Najde ji? Co všechno se při svém putování zažije? Usedne jako ve správné pohádce nakonec na královský trůn? Poslechněte si a dozvíte se.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...