Zjistěte, jak jíst opravdu zdravě. Expedice do světa farmářů a sedláků roku

7. leden 2023

Co to znamená „jíst zdravě“? Nemusí to být vůbec přísná dieta založená na klíčcích a syrové zelenině. Ani to nemusí být potraviny s předponou bio. Vydejte se na expedici za finalisty 20. ročníku Farmy roku. Dozvíte se, jak se rodí potraviny, které tělu prospívají. Uslyšíte, jak se rodí výborná ovoce a zelenina u Hančů ve Vraňanech na Mělnicku, v čem spočívá kouzlo mléčné biofarmy rodiny Kropáčkových z Nelepče na Tišnovsku a jak hospodaří sedlák Daniel Pitek pod Milešovkou.

Daniel Pitek a jeho býčci

Expedice míří do světa, kde se rodí dobré jídlo. Spousta z nás si téměř vždy po novém roce dává závazek, že bude jíst zdravě. Někteří proto, aby zhubli. Jiní proto, aby se cítili lépe a v kondici. Jenže co to vlastně znamená „jíst zdravě“? 

Podle dnešních odborníků na výživu by opravdu zdravé a dobré jídlo mělo být co nejméně průmyslově upravené, nemělo by k nám putovat z velké dálky a mělo by pocházet spíš z menších statků a farem než z velkých agroholdingů. A abychom se v tom, co jíme, lépe zorientovali, existuje už 20 let soutěž Farma roku.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.